Kodak65455 Kodak65455
  • 16-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons cost 16.76 how much would 7 gallons cost

Respuesta :

LeviWarren
LeviWarren LeviWarren
  • 16-03-2017
29.33.......................
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 16-03-2017
16.76 / 4 = 4.19 per gallon

so 7 gallons cost (4.19 * 7) = $ 29.33
Answer Link

Otras preguntas

After the Civil War, the federal government began to extend civil rights to African Americans by
Jamaal has 3 blue shirts 4 red shirts and 5 black shirts he takes a shirt out of his dresser leaves out then takes another shirt out what is the probability tha
What similarities does the horror genre share with the science fiction genre?
Write an equation for the output y if we want y to be 1
Your task is to take this and construct a graphical representation of the data. in doing so, you determine that as the price of soup rises, the quantity of soup
Button Gwinnett, George Walton, and blank were the three signers of the Declaration of Independence from Georgia who is the other signer
What is the following key word used for? later sequence adding an idea explanation or illustration emphasis and purpose time repetition and summary
Why was the Declaration of Independence important? Select all that apply It's set up the US government Explained the Ideals of liberty justice and equality Anno
true or false a good example of a macromolecule would be a protein ?
45 points, please show steps, thank you