shalexia10
shalexia10
16-03-2017
Mathematics
contestada
How do u do this problem
Respuesta :
Аноним
Аноним
16-03-2017
Because there are 4 people and all bought the same things you multiple 4(4+1+2)=4x7=28 So the total cost is $28
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
At MLC 1/8 of the girls are boarders. There are 300 boarders. a) How many girls are not boarders? b)How many students are there at MLC?
Which word is not related to speaking? A. avail B. discourse C. interjection D. voluble
what unit would be used to measure the weight of a small bag of rice
Which word correctly completes the sentence? For __________ are you baking those cookies? A. who B. whom
Which pronoun best completes the sentence? Painting the door in the storage area were Lizzie and __________ . A. me B. them C. her D. she
rewrite each expression using the distributive property for 7x86
If it takes 13 hours for 12 birds to eat all the seeds in a bird feeder, how many hours will it take 5 birds to eat all the seeds?
gavin saved $16 to buy packs of baseball cards his father gives him $4 more if each pack of cards cost $5 hoe many packs can given buy ?
Given f(x)=x^2+2x+1 Find f(x+h-f(x)
1/2 + 1/3 - 1/4 = I don't know