mari527 mari527
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

Two limes were purchased for $1.98 how much does one lime cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-03-2017
1.98 /2 = $0.99

answer:one lime cost 0.99 cents
Answer Link
mdarrow01
mdarrow01 mdarrow01
  • 21-03-2017
.99 cents per lime.
Hope This Helps and God Bless!
Answer Link

Otras preguntas

If two triangles are put together what is the name of the shape
List the six external parts or "peripherals" of a computer system and identify which are output and which are input devices/ List the seven basic internal compo
how to find the height of a triangle with the base 23mm hypnosis 21mm
which shift took place in the united states during the 1950s and 1960s?
What is the name of the English poet who supported Greece’s revolt against the Ottomans? A. Byron B. Wordsworth C. Goethe D. Shelley
Why is history open to ongoing and changing interpretations
belle strong is swimming in lochness lake, 230 feet from shore. suddenly she screams for help and starts swimming toward shore at 2 ft/s. ten seconds later, m
Hello everyone! I need help with the following Math problem: "An investment increases in value by 8% in its first year. It decreases in value by 8% in the secon
Which of the following statements is true about relations between Columbus and the Native Americans? A. They enjoyed a long and prosperous trading relationshi
(1)What would be the most likely method for a game store to distribute a popular new video game to customers? A. first-come, first served B. levels C. need D. a