mari527 mari527
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

One dozen eggs were purchased for $.89 how much do three eggs cost

Respuesta :

unab unab
  • 21-03-2017
i think and hope it is $ 267 because a dozen is 12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-03-2017
I think you have this flipped btw because if one DOZEN eggs were bought for 89 cents then i would buy 30 dozens and 3 eggs would be like 20 cents which is not right.
Answer Link

Otras preguntas

Select the sentence with the correct subject-verb and pronoun-antecedent agreement.A.The ball team don't have enough money to travel to they're playoff game.B.G
Please answer with how you did it
Which of these statements about other characters' reactions to Myrtle's death is true? a. Wilson thinks he deserved it for cheating on him. b. Tom's first i
Write an equation of the line that passes through the given points. (2,3), (0, -1)
VERY URGENT, PLEASE HELP WITH ALGEBRA 1 MATH !!!!!!please look attachment​
limitation of modern periodic table​
What is a better buy? Store A: $1.50 for 5 oz or Store B: $1.20 for 3 oz And please explain, I really need help!
Write an equation of the line that passes through a pair of points: (-3,1), (-2,-5)
My brother-in-law worked as a full-time school teacher in San Diego for 35 years. When he completed his 35 years of service, he retired and now receives -- base
angle M and angle N are complementary angles which is the measure of angle N​