Respuesta :
The cost of twelve oranges.
1.50 divided by 9 = 0.16666666
0.1666666 = 1 orange.
1.50 divided by 9 = 0.16666666
0.1666666 = 1 orange.
To solve this, divide 1.50 by 9. That is around 0.16666666666. Now multiply that by 12 to get your answer. That is around $2.