Seudónimo Seudónimo
  • 17-04-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

RobertAwsome
RobertAwsome RobertAwsome
  • 17-04-2017
6.48 / 4 =1.62 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

The protist kingdom is defined by how these organisms: reproduce escape from predators get food decompose
on tuesday norachai bought seven boxes. on wednesday half of the boxes that he had were destroyed. on tuesday there were only 13 left. how many did he have on m
(100 PTS WRITE A SHORT SONG BASED OFF HISTORY) A song (must be at least 12 lines) A story (must be at least 4 paragraphs) A poem (must be at least 12 lines) You
In How the Other Half Lives, Jacob Riis exposed
What functional group results when cyclopentanone reacts with ethylamine in the presence of trace acid? A) cyanohydrin B) semicarbazone C) imine D) enamine E) o
Determine whether the sequence of mapping rules will lead to the image being congruent to the pre-image (x,y)→(x−2, y) ( x , y ) → ( x - 2 , y ) Yes, this is
PLEASE HELP!!! is it true or false??????? thank you
What do the different events on the timeline have in common? of human rights
HELPPPP!!! i’m confused
Nigerian independence day​