Timmygray28
Timmygray28 Timmygray28
  • 18-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottler of water if 12 bottles of water cost $4.49

Respuesta :

artisticacademic
artisticacademic artisticacademic
  • 18-04-2017
about $0.37 because you divide $4.49 by 12
Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a reason why historical interpretations may change over time? A. Archeologists may uncover new climate evidence. B. Political scientists
Eddie Lange earns $11.50 per hour. He worked 40 hours, plus time and a half for 7 hours.
g Bumblebee Company estimates that 379,500 direct labor hours will be worked during the coming year, 2020, in the Packaging Department. On this basis, the follo
Overloaded methods must be differentiated by: Select one: a. method name b. data type of arguments c. method signature d. None of the above
cells splits into 2 cells every hour. Write expression to find number of cells in 6 hours
Janet has 12 more cookies than Cody. If Janet has 60 cookies, write and solve to determine the number of cookies Cody has.
can someone help me please​
PLEASE HELP MEEEEEE :(((
arrange the following fraction in ascending order 2/3 1/6 3/5​
A university does not have a centralized receiving function for departmental purchases of books, supplies, and equipment. Which of the following controls will m