Seudónimo Seudónimo
  • 18-04-2017
  • Mathematics
contestada

At a local farmer's market, Jodi bought 3 pounds of Ashmead's Kernel apples for $4.47 at the McDougalOrchards stand. At that rate, how much would it cost Jodi to buy 5 pounds of Ashmead's Kernel apples? Show working please.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-04-2017
4.47/3 times 5=7.45 hope this was helpful
Answer Link

Otras preguntas

what is the advantage of having large vertebrae at the base of the vertebral column?
global warming is a growing problem world wide
You want to see if mold grows faster on bread in the shade than on bread in the sun. Your experimental variable is ____ 1.Mold 2.Bread 3.The sun
a teams win-loss ratio was 3 to 2. if the team had won 20 games without a tie, how many games had they won?
In 1914, who controlled the areas shaded in purple on the map? A. Great Britain B. France C. Belgium D. Netherlands
Phosphorus cycles between living things and the
what was the impact of sharecropping on the south?
name another point on the same hotizontal line as the point 2,8
Assemblage is ________________
What is the median of 45,50,47,52,53,45,51