jordy8831
jordy8831 jordy8831
  • 21-04-2017
  • Mathematics
contestada

what it means by that

what it means by that class=

Respuesta :

emajo
emajo emajo
  • 21-04-2017
Example A means

For every #of felt pieces you multiply that by the cost of one piece of felt to see how much you spent

Example
Felts cost $3 a piece
You get 7 pieces

7 x 3= 21

You spent $21 on felt
Answer Link

Otras preguntas

if the line y=5x was graphed, what would the x coordinate be when y=14?
I need help with this question answer withing 5 mins URGENT!!!!why did u click on this and what is 5 + 2​
Plz help with real answers
What is homonationalism in simple terms?
Someone plz helpppp A chemistry teacher needs to mix a 40% salt solution with a 70% salt solution to make 25 qt of a 52% salt solution. How many quarts of each
Which film size for an analog camera is the most popular? A. 127mm B. 110mm C. 35mm D. 126mm
What is the kinetic energy of the ball as it is half way through the fall?
In the periodic table of elements, what do all of the elements in group 2 have in common? A. An atom of each element can hold up to eight electrons in its outer
We have been given the pool in a sponsorship deal. However, you still need to tile the middle of the pool. The pool is 150 cm deep. Sketch a net of the pool, sh
No puedo ...................