alwinrejin12
alwinrejin12
21-04-2017
Mathematics
contestada
Find the cost of 1 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
Аноним
Аноним
21-04-2017
Per KG:28
Total KG:
1
[tex] \frac{1}{2} [/tex]×28=Y
Y=
1
[tex] \frac{1}{2} [/tex]×28
Y=
1
.5×28=42
Y=
1
[tex] \frac{1}{2} [/tex]×28=42
The total Cost is 42
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
please help with these questions and show how u found them! i will mark brainliest !
It is our last assignment, and it is the most fun one. You are going to show Mrs. Jennings how much Spanish you have learned. You can complete this assignment w
Can someone help with these?!
Find the value of x???
which one hurry i need help pls dont get me wrong ..
A bus driver took 4 ¾ hours to complete a journey. How many minutes is this?
log, 2x2 + log, 8 = 4
multiple choice/ please help!!!
The text says that throughout the Hebrew Bible, Judaism influenced the values, ethics, and principles of many other societies. Write an argument telling whether
Solve for x (Will get brainliest award)