jesusaguilar0413 jesusaguilar0413
  • 21-04-2017
  • Mathematics
contestada

You have just shipped 26 reels of electrical wire. Each reel has 20,000 feet of wire. The total value of the shipped wire was $46,800. What is the price per foot of wire?

Respuesta :

xdbranner20
xdbranner20 xdbranner20
  • 21-04-2017
it is 1800 for 1 reel 100 % sure on me it right
Answer Link

Otras preguntas

i have to do a discussion pls help
please help me bro I’m gonna cry
Pls help Me I need help no files I will give you 100 points just find the less and greater than or equal then just pick one that is right PLS
Evaluate 6-2 O A. 36 B. 1 36 C. -36 D. -12
Contains the element phosphorus: O Carbohydrate O Lipids O Proteins O Nucleic Acid
If an athlete can row at a rate of 50 m/min, how many days would it take to cross the Atlantic (ā‰ˆ3000 mi)?
Determine the approximate minor arc length of CD.
In this situation, what does the integer 0 represent?
Pls hurry worth 30 points ! <3 Simplify. These are fractions 5/4+4(3/4āˆ’1/2)^2 Enter your answer in the box.
what is 5/6+2/3 whats the answer