laurabora
laurabora laurabora
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

a family used 350 units of gas in November . the rate is $1.27 per unit. how would I set up the equation for problems like this?

Respuesta :

domo1542
domo1542 domo1542
  • 17-05-2017
you would take the units of gas divided by the amount it cost per unit  
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the x intercept and coordinates of the vertexfor the parabola y=x^2-14x+49????
Describe the wavelength of a longitudinal wave.
How does an an electron microscope work?
How do you write 7.208 in expanded notation form
can someone help me with this problem
Cite examples of organisms that reproduce sexually and those that reproduce asexually
what is the sum of 1/4  and 1/7
Determine the equation of g(x) that results from translating the function f(x) = (x + 10)2 to the right 12 units.
Describe the limitations of using models to represent atoms
eassy on hard work leads to success