larsonsmith larsonsmith
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

I need to know the answer to this

I need to know the answer to this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-05-2017
The answer is x=−1.3125

I hope this helps. 

Have a "AWESOME" day! :)

Answer Link
Polarroll
Polarroll Polarroll
  • 17-05-2017
4x+23.5=18.25
4x=-23.5+18.25
4x=-5.25
x=-5.25/4

Other answers:
x=-21/16
x=-1.3125
Answer Link

Otras preguntas

What is the structure of a cell wall in a plant cell
10-ounce package of cashews costs $8.11, and a 16-ounce package of cashews costs $12. ​a. What is the cost per ounce for the 10-ounce package of cashews? ​
Larry's Auto Body Repair Shop had revenues that averaged $60,000 per week in April and $50,000 per week in May. During both months, the shop employed six full-t
The symbolism of the mist changes in the final scene of the novel it goes from symbolizing
28*9=18+-2x What is the answer
Which Greek leader invaded Persia around 330 B.C.E.? A. Chieftain Achaemenes B. Genghis Khan C. Mustafa Kemal Atat rk D. Alexander the Great
what is the value of the function f(x)=2x+5 when x=3 a) 8 b) 11 c) 13 d) 28
Angle m and angle n are supplementary angles. If the measure of angle M= 5x+18 and the measure of angle N= 3x+2, find the value of x, and the measure of angle M
Mr. Erickson will be living in the forest until we return to school. His tent is 5 ft wide (at the base), 3 ft tall, and has a length of 8 ft. How much living s
Which word is a synonym of monarch