zerogravitybts
zerogravitybts zerogravitybts
  • 18-05-2017
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples costs $3.50. Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios, then answer the questions.

A 5pound bag of apples costs 350 Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios then answer the questions class=

Respuesta :

Ohno19
Ohno19 Ohno19
  • 18-05-2017
It is 1 pound for 70 cents so if it costs $7 you would get 10 pounds and if you get 15 pounds it would I think cost you $10.50
Answer Link

Otras preguntas

who do you think lies more teenagers or adults (provide evidence​
Can someone help please!!
4 Which of the following statements best expresses the difference between Benvolio and Tybalt in this scene? A Benvolio is loyal to his house whereas Tybalt is
Evaluate the indicated limit algebraically. Change the form of the function where necessary. Please write clearly with description of each step, thank you very
Which of the following best defines World War ?​
Pls helppp i have a timer!! (10 points)
pls help with this immediately!!!! i’ll be giving brainiest to those who provide the correct answer. if u leave a link, have fun getting reported.
Please help me with the grammar would really be much appreciate it
2. How are LeBron James's goals and actions as an owner different from those of Mario Lemieux or Michael Jordan? ​
The Earth has a gravitational pull on a single nitrogen molecule (N2) in the air. In comparison, the gravitational pull of the nitrogen molecule on the Earth is