joykanders
joykanders joykanders
  • 19-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of in cooked spaghetti cost0.1369 per ounce how much is this cost to the nearest cent

Respuesta :

INEEDHELPpls12345678
INEEDHELPpls12345678 INEEDHELPpls12345678
  • 19-05-2017
I think u can just divide by 16 to get it because each ounce is 16
Answer Link
AnonymousGiantsFan
AnonymousGiantsFan AnonymousGiantsFan
  • 19-05-2017
I think the correct answer is

1 cent

Sorry If I'm Wrong.

Glad I Could Help, And Good Luck!

AnonymousGiantsFan
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer from each drop-down menu. The area of this rectangle is 54 square inches. Create an equation to find the value of n.
Are the answers the same?
Joan is a white-collar offender. She has been convicted of embezzlement and given a prison sentence. In terms of security levels, which type of prison should Jo
solve each equation for the specified variable E = l(r + R): for r
Help!!! Please 20 points!!
Amino acid is to protein as: Answers: DNA is to RNA Sugar is to fat Fat is to polysaccharide Monosaccharide is to starch
Which sentence would best support the point and illustration? Point: Janeczko uses a surprising fact to engage the reader. Illustration: He writes that "the U.S
3. On a scale drawing, the height of a tree is 3.75 inches The scale of the drawing is 1 in:50 ft. What is the real height of the tree? A. 13.3 inches B. 13.3 f
Which statements accurately describe osmosis?
lainey bought a set of 20 markers for $6. what is the cost of 111 marker?