SirGrimclaw SirGrimclaw
  • 17-04-2015
  • Mathematics
contestada

kori spent 46.20 on 12 gallons of gasoline.what was the price per gallon?

Respuesta :

Jenni85 Jenni85
  • 17-04-2015
3.85 You take the 46.2 and divide the 12 gallons of gas.
Answer Link

Otras preguntas

Does the table represent a function? why or why not ?
A country has invested heavily in building cars and designing electronics. Which action would it most likely take if it wanted to increase its level of economi
Choose the best answer. What is the best word, words, or expression missing in this dialogue? Sr. Romero: –¿Cuál es tu dirección? You: –________
The amount of heat energy that a sample has depends on: a how hot or cold it feels to touch b the kinetic energies of the particles c the mass and the number
Please answer carefully.
If f(x) = 2x and g(x) = 3x, what is f(-1) + g(5)? Help asap pls
In online schooling, there is a lack of supervision....give me examples and an explanation. please
How does state-dependence impact memory recall?
Use the information to answer the question. A store is having a sale on hats. The sale is buy one hat get one 50% off. The original price of one hat is $24.98.
Graph each inequality and graph its solution. 3) n - 11 > -21