314072 314072
  • 19-01-2024
  • Mathematics
contestada

Pasta is on sale, 4 boxes for $5. What is the cost per box?

Respuesta :

gavindavis29 gavindavis29
  • 19-01-2024

Answer:1.25$

Step-by-step explanation:

5/4

Answer Link
sebastien122009
sebastien122009 sebastien122009
  • 19-01-2024

Answer:1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are all the factors of 147
I need help with : A car is traveling at 7.6 m/s accelerates at the rate of 0.73 m/s squared for an interval of 7.1 s. Find vf
In certain class consisting of 36 students, Some boys and some girls, exactly of one-third the boys and exactly one-fourth of the girls walk to school. What is
6.7x=5.2x+12.3 how to solve this ?
What is mercantilism?
Is 16/14 and 64/60 equivalent?
what are 3 complex fractions that simplify to 1/4??
What is 0.2 repeating as a fraction or mixed number in simplest form?
If a thin and a thick wire are otherwise identical, what property is lower for the thicker wire? 1. current 2. static charge 3. resistance 4. voltage
Who won the 1968 US presidential election by running on a platform of a “victory with honor” in Vietnam?