enyersantana412 enyersantana412
  • 20-01-2024
  • Mathematics
contestada

If 54 ounces cost $5.50 how much does one ounce cost

Respuesta :

kddxr
kddxr kddxr
  • 20-01-2024

The cost per ounce is approximately $0.1019. Therefore, one ounce costs approximately $0.1019.

Answer Link

Otras preguntas

Which (two) statements best express the Radical Republicans’ goals for Reconstruction? to reinstate slavery in the South to give US citizenship to black people
trains A and B are 240 miles apart. Both start at the same time and travel toward each other. They meet 3 hours later. The speed of train A is 20 miles faster t
What are somatic mutations?
Which plant can help remove pollutants in rivers
X^2-9x-8=11x solve by completing the square
auxillary verb change in to past tense, 1 The children are running arou
What is the measure of L?
Let y = safe load in pounds and x = length in feet of a horizontal beam. A constant of proportionality k exists such that y=k/x . y varies inversely as x. Deter
GIVE ANSWER ASAP (SHOW STEPS) Use a calculator to find an angle theta for which tan theta = 2. Round to the nearest hundredth. I don't have a graphing calculato
In the poem Alone, the lines "their wives run round like banshees" indicate an example of a simile. Question 1 options: a) True b) False