gonzalesalexiaouv1bg
gonzalesalexiaouv1bg gonzalesalexiaouv1bg
  • 18-08-2017
  • Mathematics
contestada

alicia bough 3.8 pounds of cashews for 15.74 about how much was cost per pound

Respuesta :

CoolTiger CoolTiger
  • 18-08-2017
It would be this 4.1421 since you divide 15.74 by 3.8 but since you round your answer would be $4.14 each
Answer Link

Otras preguntas

the sum of Kris and Victor's ages is 27 years.  in 3 years, victor will be twice as old as Kris will be.  what are their present ages?
a windmill is example of a a.generator b.resistor c.insulatord.motor
where does photosynthesis take place in a plants cell?
A test has 20 questions worth 100 points. The test consists of true/false questionsworth 3 points each and multiple choice questions worth 11 points each. How
A monkey is sitting on a tree when it sees a hunter claiming a near by tree. The Hunter is aiming directly at the head of the monkey. The money jumps out of the
How do you solve x to the second power +7x=O
The doubling time of a city's population is 13 years. How long does it take for the population to quadruple.
What is the median of 37, 39,40, 42,42, 45, 48, 49, 51, 52?
Sally has twice as many dimes as nickels. The total value is $3.50 how many nickels and dimes does she have?
Describe an early monotreme mammal.