lilDanny
lilDanny
18-08-2017
Mathematics
contestada
Four pounds of apples cost $1.96.
Respuesta :
choixongdong
choixongdong
18-08-2017
Four pounds of apples cost $1.96
so each pound cost: $1.96 / 4 = $0.49 or 49 cents
hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Area of a triangle with h = 90 cm and b = 1 in.
what is your own thoughts about Brown vs. Board of Education
find x for 2x^2-8x-24=0
Which resource was not vital to the economic success of the United States?
what is the main function of the respiratory system? a. to send signals from one part of the body to other parts of the body b. to break down food into nutrient
how to say aunt in Spanish
What is the area of a 14 centimeter long and 10 centimeters wide in square meters
sarah already has 45 stamps in her collection and she gets 7 new stamps each month. how long will it take before she has 129 stamps in her collection
What is the approximate circumference of the circle shown below? Plz help
SE DESEA OBTENER UNA SOLUCION 0.3 MOLARIDAD DE HIDROXIDO DE POTASIO DISOLVIENDO 60 GRAMOS DE HIDROXIDO -¿QUE VOLUMEN DE SOLUCION SE OBTENDRA QUIMICA