anna130 anna130
  • 20-08-2017
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. how much does it cost per pound?

Respuesta :

helenhong helenhong
  • 20-08-2017
4 pounds = $1.96
1.96 / 4 = $0.49 
Answer Link

Otras preguntas

According to the concept of reincarnation,a person would hope to return as a human
what was the struggle to receive full voting rights for women also called
What events and movements affected colonial attitudes?
Round 1.98 to the nearest tenth
¿Quiénes iban a la fiesta? Gladys ibamos a la fiesta. Felipe ibas a la fiesta. Patricia y Felisa iban a la fiesta. Varinia ibaste a la fiesta.
What factor determines whether a product satisfies a customer’s wants and needs?
Can anyone help me I don't understand this.
the term 'prehistory' refers to the time before writing was invented.true or false?
what is 123,499 rounded to the nearest thousand
In addition to the fishing opportunities, the French were also drawn to the potential for profitable _________ along the North Atlantic coast. A. agriculture