Link11
Link11
19-06-2015
Mathematics
contestada
A dozen eggs costs $1.29. Find the cost for 4 eggs.
Respuesta :
ayah1
ayah1
19-06-2015
a dozen eggs = 12 eggs
12 eggs cost $1.29
12 divided by 3 = 4
so $1,29 divided by 3 =
$0.43
<--- answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Which of the following is not a way in which enslaved people resisted their enslavement? A) Sabotaging equipment B) Killing other enslaved people
Define a function called helloWorld(n) that accepts a number of n as input argument and return n times text message "Hello World!". Call your functions.
Find the Transfer Function using the Block Diagram.
A car coasts into a hill at 16.0 m/s. It slows down with a uniform acceleration of -1.0 m/S/S. What is the displacement after 5.0s? What is the displacement aft
help me pleasee!! thank you
Acronym for SHOP chxfhfxhcchcc
What role has Islam played in some kingdoms, empires or dynasties?
what does mean of ben? sentence with ben .
Slavery has been a central theme for the first half of this course which defined the African American experience. How did the institution of slavery evolve thro
use the world correlate in a sentence. Pls help you guys need to make a sentence w/ correlate in it. Meaning of correlate: have a mutual relation, establish a m