Aji21
Aji21 Aji21
  • 17-09-2017
  • Mathematics
contestada

if a case of 24 cans of peaches costs $7.50 how much does each can cost to the nearest cent

Respuesta :

ereyno1986
ereyno1986 ereyno1986
  • 17-09-2017
30 cents is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why was it difficult for the Ottomans to capture Constantinople? a.The city was surrounded by territory controlled by the Byzantine Empire, making it hard for t
Where no specific standards apply to a workplace situation, employers must follow the?
Has anyone read Fifty Years the poem? I need help.
Wanchen's best friend Joe confided to her that he is contemplating suicide. Wanchen has done everything she can to help Joe, but he is still deeply depressed.
How can you relate,personally, to the achievement gap which is affecting students?
Multiplying the dividend and the divisor by the same power of 10changes the quotient always never or sometimes
Help me find the difference!! ☹️
Anne Frank kept her diary, which was later published as The Diary of a Young Girl, for just over __________. A. six months B.two years C.ten years D.three years
Write two mixed numbers that have a sum of 3.
PLEASE I WILL MARK AS BRAINLIEST!!!!!