savyshoper12 savyshoper12
  • 19-09-2017
  • Mathematics
contestada

basir buys 4 small drinks for $6.write an equation to represent the cost ,c d small drinks

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-09-2017
C divided by D = $2......The drinks cost $2 each....Please mark as brainliest...I want a new rank...
Answer Link
kingkunta351owi0l7 kingkunta351owi0l7
  • 19-09-2017
4xc=6 c=1.5 now this is random bcuz it has to be at least 20 characters :)
Answer Link

Otras preguntas

Two cars start from rest at a red stop light. when the light turns green, both cars accelerate forward. the blue car accelerates uniformly at a rate of 5.2 m/s2
The sparkling boom was both _____ and _____ when the fireworks exploded last night.
In contrast to greek architectural sculpture, etruscans decorated the ____________ of their temples.
Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
The fluid-filled space between the synaptic knob of one cell and the dendrites of the next cell is called the ___________.
You work at the front desk of a luxury hotel. Guests staying at the hotel have two options for accessing the hotel's wireless internet. The first involves a cha
In this figure, AB||CD and m/4 =30 what is m/8?
The process of dividing a market into distinct subsets of consumers with common needs or characteristics is known as
Which number is a factor of 24 but not a multiple of four
f there are total of 589 guests at a wedding and 67 more bride’s guests than groom’s guests, how many guests came for the bride and the groom separately?