jimmyeli jimmyeli
  • 19-09-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better by 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for $12.95 explain

Respuesta :

hbaker51
hbaker51 hbaker51
  • 19-09-2017
Do $8.31/3 and $12.95/5 and that will give you a price per pound and whichever is cheaper would be a better deal.
Answer Link

Otras preguntas

When a man's heart is full of deceit...it burns up, dies...and a dark shadow falls over his soul...from the ashes of a once great man, has risen a curse...a wro
What's the meaning of realistic fiction?
Read the passage: In the mean time, though, Linwood is in danger. This dear place, my second home; its loved inhabitants; think of their being in such peril! O
Pacific island nations tend to have a lower GDP than other parts because of A) too many environmental problems B) overpopulation C) lack of free markets D) isol
Which of the following is a tactful response to give when a student misbehaves?
HELP ME PLEASE! I GOT TO GO SOON!!
A symphony has 125 musicians
Why is substitution sometimes more helpful than elimination?
andreas backyard is 400 square feet her rectangular pool is 10 feet long and 6 feet wide what is the area of andreas backyard not including the pool
What is the answer to this question?