smithsan91owjz8o
smithsan91owjz8o smithsan91owjz8o
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if a 16 inch pizza cost 12.50 and is cut into 8 slices how much is one slice

if a 16 inch pizza cost 1250 and is cut into 8 slices how much is one slice class=

Respuesta :

bsekna
bsekna bsekna
  • 20-09-2017
One slice would be $1.56.
Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of a line that passes through the point (3,4) and has a gradient of 13. Leave your answer in the form y=mx+c​
Why might a company charge top dollar? Why might someone pay top dollar?
Sociology is a synoptic subject because it concerns itself with all aspects of social life and even dabbles in the specialized areas of other recognize discipli
HELP THIS IS OVERDO!!!!!Select the correct answer from the drop-down menu. A whole number is 6 more than 2 times another number. The sum of the two numbers is l
Jannette says because 's sides form a Pythagorean triple and 's side lengths are multiples of 's side lengths. Is she correct? Explain your reasoning.
In quadrilateral wxyz, wc = 2x 5 and cy = 3x 2. what must x equal for quadrilateral wxyz to be a parallelogram? x =
Brianna is going to invest in an account paying an interest rate of 5.2% compounded continuously. How much would Brianna need to invest, to the nearest dollar,
3. Name three industries that replaced fur trading in the pacific northwest. I
What is one situation in which population density could have a negative impact on the production of offspring?
good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.