babygirl776 babygirl776
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20 how much does one pound cost

Respuesta :

caseyfurrer
caseyfurrer caseyfurrer
  • 26-09-2017
4.16lbs of apple divided by $5.20 would equal $0.80 a lb.
Answer Link

Otras preguntas

why do you think rome's patricians were so concerned when the plebeians elected their own council?
What structures serve as cells boundaries from its environment
11/8 Oz as a mixed number
Plant and animal cells release energy stored in bonds of glucose molecules when they perform
Carl knows the required height of the volume of a cone-shaped vase he’s designing. Which formula can he use to determine the radius of the vase. Select the corr
Which theme would be advanced by the tone in the above passage best?
much of which area of the world came under European control in 19th century
what were the main products of the bengal region of india at this time
People in the 1700's and 1800's often wrote journals and letters Why do think that is true
A shirt cost $46 and you have a 15 percent off coupon. What is the new price?