Catherinegurl11
Catherinegurl11
16-09-2015
Mathematics
contestada
what is a cost per unit?
Respuesta :
TSO
TSO
16-09-2015
For example
2 pencils cost one dollar
Then one pencil costs 50 cents. We just found out the cost per unit of the pencil.
Hope that helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Find the surface area of the prism.
What's the correct answer to this? Having some trouble
Combine the following sentences using appropriate conjunctions to have just one complex sentence. a) Some children tend to be more organized. b) These children
Need help with graphing
x^2 + 20x + 28 = 9 find the graphing/vertex form
The Jazz Age occurred during which decade? 1910s 1920s 1930s 1940s
de donde_tu? A: es B: eres C: Esta D: estas
Contraceptive methods can be behavioral, barrier, or hormonal. Which of these is a barrier method of contraception? A. birth control patch B. birth control pill
28. Two similar triangles have perimeters in the ratio 3:5. The sides of the smaller triangle measure 3 cm, 5 cm, and 7 cm, respectively. What is the perimeter,
The diagonal of a square is x units. What is the area of the square in terms of x? One-half x squared square units x squared square units 2x square units One-ha