monsterhighdoll
monsterhighdoll monsterhighdoll
  • 16-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins? HELLPPP

Respuesta :

QuedsPlays
QuedsPlays QuedsPlays
  • 16-10-2017
It costs $8.75 for 7 muffins.
Answer Link
lorrainekwaak
lorrainekwaak lorrainekwaak
  • 16-10-2017
8.75 for all 7 muffins, each at 1.25 
Answer Link

Otras preguntas

Describe why medications are limited when a female is breastfeeding her baby.
What plot events help causes the changes in miyax
Why has the Supreme Court upheld laws that require advantage notice and permits for protest in public places (A) Because protest can threaten the place (B) So o
Please show work will mark you brainliest!
Describe the process of creating a linear equation using two points and the point-slope form
ASAP PLEASE. IN A BIG HURRY. PLEASE HELP
Determine the time necessary for P dollars to double when it is invested at interest rate r compounded annually, monthly, daily, and continuously. (Round your a
Suppose TM ≈ GL and angle M ≈ G What additional information is needed to prove triangle MTD≈ GLS by SAS?
A researcher predicted that the presence of other people (the independent variable) leads to a decrease in math performance (the dependent variable). To test th
Find the measure of one interior angle for the following regular polygon