crtolbert825 crtolbert825
  • 16-10-2017
  • Mathematics
contestada

Sara bought two pounds of strawberries for $5.12. What is price in dollars per ounce of strawberries 1 pound =16 ounces

Respuesta :

Lbootsma
Lbootsma Lbootsma
  • 16-10-2017
Sara paid .16 per ounce of strawberrys...
Answer Link

Otras preguntas

Which statement taken from the paragraph is most likely to be opinion rather than fact? According to science, the fastest speed possible for anything is the spe
According to Article 1, Section 3 of the Constitution, each state senator must be?
The school gym can hold no more than 650 people. The bleachers will seat 176 people. The PTA is setting up 25 rows of chairs for their meeting. At most, how man
I am a solid figure with faces that are polygons what I'm i
Which of the following is NOT a cost typically associated with owning a car?
whats the volume of a right prism to cm to the third power = please help will name brainiest answer
In Langston Hughes’s poem “I Dream a World,” the repetition of the word “dream” emphasizes
should you use centimeters or inches to measure a desktop
Round 6.21371192 to the nearest mile
Which of these is NOT an event that helped make the Moon as it is today? a. Iron sank into Earth's core. b. Plate tectonics caused lava to flow. c. Earth and