liset1975oxxsra liset1975oxxsra
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

rodrigo filled up his tank with 10 gallons of gas which cost him $45.00. how much did he pay per gallon of gas?????

Respuesta :

14collegestudent
14collegestudent 14collegestudent
  • 17-10-2017
4.5 
bc 45/10=4.5
that would be the answer
Answer Link
cheyenne131
cheyenne131 cheyenne131
  • 17-10-2017
One gallon costs about $4.5
Answer Link

Otras preguntas

What was Columbus's goal when he set out
What are the pros and cons of the "spoils systems "
HELP with all these please read instructions :)
Differences between Spanish food and United States food: The Country - What types of food are eaten ate each meal? - How often do they eat? - What is the
10 leaves fell off a tree. How many tens and ones are in 10?
can some one pls help me with these questions it is really argent
mexico has more biodiversity than the united states because it is __________________.
Which of the following is a unit for volume? m3 km cg dkm
Why do people dread public speaking? List 6 reasons
In the water cycle matter moves towards the pull of gravity during