Hermionegranger12
Hermionegranger12 Hermionegranger12
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jennie is comparing the cost of two packages of socks one package has eight pairs of socks for $12 another package has three pairs of socks for six dollars are the rates equivalent explain your reasoning

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-10-2017
Attached the solution and work.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

ILL GIVE BRAINLIEST! This is a simple science question, please help!
The system of checks and balances is designed to prevent the dominance of
ThisEnglish philosopher noticed that continental margins looked as if they would fit together. Sir Francis Bacon O Antonio Pellegrini O Edward Suess Frank B. Ta
9 × [(21 − 4) − 9 what is the answer when you find out pls let me know!!!
Which graph represents a function
What is frequency? What is a good rule of thumb to remember when you create your fitness program and frequency?
I need help with this assignment pls
what basic chemical do we break apart during cellular respiration fats glucose water or amino acids
A class collects $218.43 for a field trip. If there are 27 students in the class, what is the average amount of money each student collected Please hurry
PLS HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST I DONT WANT TO FAIL