noor2nano noor2nano
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 chocolates cost $0.93, how much do 22 chocolates cost?

Respuesta :

Mick3yMous3
Mick3yMous3 Mick3yMous3
  • 17-10-2017

I would be $3.41 first you figure out how much one cost by dividing 0.93 by 6 then you multiply your answer by 22

 

Answer Link

Otras preguntas

what was president McKinley's initial react to the sinking of the maine
Which statement about a sovereign state is true? A. it has absolute power within its own territory. B. its has a larger and steadily growing population. C. its
. Curt is installing a picket fence around his garden which is 45.45 ft by 14.63 ft. When he gets to the hardware store he finds that each picket fence slat is
Find the value of y for which line a is parallel to line b. 33 147 57 66
Sarahs father is a carpenter who makes good wages in good economic times, but is unemployed when the construction industry slows to a standstill. sarah becomes
Brief, naturalistic, and accessible functional analysis procedures encourage what?
how can you stay safe as you evacuate during a flood
What is the answer??
Majority of today's voters claim to be A democrats B unaffiliated C republicans D converatives
A large ice floe is floating at a speed of 3 kilometers per hour. A polar bear leaves the floe and swims in the opposite direction at 9 kilometers per hour. How