maddieowens maddieowens
  • 18-10-2017
  • Mathematics
contestada

John’s teacher wants to buy giant cookies for the entire class of cookies cost $2.40 each write an equation that shows how many can be bought with $40

Respuesta :

jocelynnspenceotpwx8 jocelynnspenceotpwx8
  • 18-10-2017
40 ÷ 2.40= 16.66
the teacher can buy 16 cookies
Answer Link

Otras preguntas

Write a linear equation in slope-intercept form with the values
True or False: If a message is disrupted, digitized signals are able to pick it up more easily at the exact point the message dropped.
Pls I need help !!!!
Shanice won 88 pieces of gum playing the bean bag toss at the county fair. That was 4 more than twice as many as Greg. How many pieces of gum did Greg win?
i need help please help me ​
SPANISH- 7. Escoge el pronombre posesivo para el pronombre y sustantivo. Choose the correct possessive pronoun that goes with the pronoun and noun: yo / madre
What is the vertex of the equation f(x)=2x^2+16x-3
Evaluate -9 - 13 + 2 + 13 pweaseeeeeee
Find the Values of X and Y in the diagram. PLZ HELP
an alias (fake name/identity) of the king