miaboo90orxj4m
miaboo90orxj4m miaboo90orxj4m
  • 19-10-2017
  • Mathematics
contestada

Tarra wants to buy grapes. If one pound of grapes costs $1.98, how much does Tarra pay for of a pound of grapes? $0.99 $1.98 $2.48 $3.96

Respuesta :

SquishyUnicorn013
SquishyUnicorn013 SquishyUnicorn013
  • 19-10-2017
$1.98 ( I think ) would be your answer you might want to rephrase your question though because it is not clear and doesn't incorporate with answer choices.
Answer Link
tenahualeticia tenahualeticia
  • 19-10-2017
$1.98 is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

Which of the dsm iv classifications of personality disorders is characterized by social and interpersonal deficits, and eccentric behaviors that inhibit the dev
How does Jupiter’s size compared to other planets?
which 2 abiotic factors are primarily used to classify biomes
Which example best demonstrates the process of conduction? a) A piece of paper is torn in half. b) Warmed air rises above a lit candle c) A metal spoon gets war
WHAT IS QUESTION 13 PLEASE HELP!!!!
Please show all work if applicable.
miller used ammonia (NH3) as a reactant in his experiment. The atmosphere is 78% nitrogen; however, why would using a nitrogen source be important in this exper
100p for an answer please on a test
What situation rwas a basic cause of the Great Depression ?
What river flows from China into north Vietnam