vante1044oy3dhs vante1044oy3dhs
  • 20-10-2017
  • Mathematics
contestada

8 oranges cost $1 how much do 2 dozen oranges cost?

Respuesta :

TheCoolGuy0809
TheCoolGuy0809 TheCoolGuy0809
  • 20-10-2017
85 billion idk idk idk idk idk idk idk idk
Answer Link
briannapham
briannapham briannapham
  • 20-10-2017
8 oranges= $1
2 dozen= 24 oranges
24 divided by 8= 3

Your answer would be: $3
Answer Link

Otras preguntas

How did the term “flapper” come about during the 1920's? A. The term originated from a style of car model. B. It was named after a clothing designer and artist.
Which is a healthy way to limit saturated fat consumption? A. Drink whole milk rather than skim milk. B. Use olive oil on bread and in cooking instead of butter
Solve for X. Assume that segments that appear to be tangent are tangent Round to the nearest tenth as necessary.
What is the pH of a solution that has a hydrogen ion concentration of 6.9*10^-4?
6. This question has two parts. A fifth-grade class is raising money to buy a microscope for their classroom They grew tomato plants to sell for $2.75 each. Par
How did cattle trails affect Texas railroads?
Explain how physical variation is expressed in human beings and how it relates to cultural groups and ethnicity.
help pleaseeeeeeeeeeeeeeee
Any helpers?( it’s talking about the blue dot )
Which healthy snack and provide protein after physical activity A an orange slice B pretzels C yogurt D a sports drink