SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
What is the sum of three fours and four threes
you have just discovered a new organism.It is a single cell and has a cell wall bit no nucleus. Is it a prokaryote or a eukaryote? Explain your answer.
Manny used 8 tenth-size parts to model 8/10. Ana used fewer parts to model an equivalent fraction. How does the size of a part in Ana's model compare to the siz
One milliliter of water weighs one gram. Explain the relationship between the conversion. Then draw a conversion chart to show the relationship between one mil
what two sides emerged in response to the Declaration of independence? what did each Side favor?
why do think Thomas Paine originally published Commons sense anonymously?
Find the area of the figure. Round decimal answers to the nearest tenth.
The museum's show for July features 30 oil paintings by different artists. All artists show the same number of paintings and each artist shows more than 1 paint
Manny used 8 tenth-size parts to model 8/10. Ana used fewer parts to model an equivalent fraction. How does the size of a part in Ana's model compare to the siz
Who is pytheas family