Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2015
  • Mathematics
contestada

Joshua is trying to determine the number of pizzas to order. If each pizza cost $7, how much will it cost to feed 36 people?

Respuesta :

cat36
cat36 cat36
  • 20-10-2015
252 I believe it is this if each person eats one Pizza
Answer Link

Otras preguntas

write the fraction in simples form 70/126
round 74.71 to the nearest tenth
Asta made a fraction number line to help her multiply 3 times 4/5. Write 3 times 4/5 as the product of a whole number and unit fraction.
3x+2 solve for inverse
which kind of adjective is used most frequently in ordinary speech or writing A. Demonstrative B. Article C. Common D. Proper
Which word in the sentence is the predicate nominative? They are two of the best skaters in our town. A. skaters B. town C. They D. two
why was the states rights party formed in 1948?
What modern sport evolved from Native American intertribal ball play?
what is a customary unit that the grasshopper is measured at?
Which word correctly completes the sentence? A few decades ago, my grandparents __________ compete in marathon races. A. use to B. used to