09lamicutiepie 09lamicutiepie
  • 16-11-2017
  • Mathematics
contestada

4 tomatoes cost 3.40.How much does 1 tomato cost

Respuesta :

8678601
8678601 8678601
  • 16-11-2017
1 tomato will cost 85 cents because when you divide 3.40 and 4, your unit rate will be $0.85.
Answer Link
cborgese
cborgese cborgese
  • 16-11-2017
3.40 ÷ 4 = 0.85

Each tomato cost $0.85
Answer Link

Otras preguntas

1. Africa’s population is growing very quickly. 2. Much of the best land in Africa is being used to grow cash crops, such as coffee, for export to other countri
Connie paid $1.56 for pencils. Pencil equals $0.12. How many pencils did she buy
20 POINTS AND BRAINLIEST Marigolds Character Analysis THESIS STATEMENT ABOUT LIZABETH NEEDED, ASAPPP(ISTG IF YOU ANSWER FOR POINTS IMMA BEAT YOUR ASH)
Can you please help me with this question
Amery 545 g Blaine 6.1 kg Scott 491 g Rosalinda 621 g Zelda 6.25 kg Students in Mr. Conway’s class have bagged lunches of different weights, as shown in th
The putting together of the open steel framework of the Empire State Building revealed one distinct difference from the framework of the skyscrapers being put u
The sale price for this HP Touch Laptop is $249. This store is offering it at 30% off the original price on Black Friday. What was the original price? Explain
A color printer prints 38 pages in 12 minutes. How many pages does it print per minute?
4x-1=3(0)+5 what is the answer to this equation
The sum of two consecutive odd interferes equals 12. What are they?