horselover979
horselover979 horselover979
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 32 oz bottle of milk costs $ 1.19 what is the unit rate?

Respuesta :

Parkerbenz253
Parkerbenz253 Parkerbenz253
  • 17-11-2017
The unit rate would be exactly $0.0371875 or 3.71875 cents per ounce. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What happens to water that is not removed from land by evaporation?
Find the slope, if it exists, I the line containing the pair of points. (-8,-2) and (-11,-6)
what was a high wooden fence called in medieval times???
Very thick stems are specialized for a. clinging and climbing. b. strength and support. c. storing water or food. d. photosynthesis
What two ideas from geology were important to Darwin's thinking
If 80 pounds of seed costs $96, what would be the costs of 300 pounds of seeds
Which of the following is a property of both gases and liquids?
What is it called when you don't eat meat except fish/seafood
Brandon is 6 times as old as Cora. In 4 years, Brandon will be only twice as old as Cora will be then. Find Brandon’s age now.
How to factor: b^2-6b+8