kyliexoxo303 kyliexoxo303
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

a 13 ounce package of pistachios cost 5.99 find the unit rate

Respuesta :

davissolange88 davissolange88
  • 17-11-2017
The unit rate is 0.46 per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Determine whether the sequence is arithmetic, geometric, both, neither. 16,8,4,2,... is what
What is 32.725 campared to 32.735
MR DIAZ CLASS IS TAKING A FIELD TRIP TO THE SCIENCE MUSEUM THERE ARE 23 STUDENTS AND A STUDENT ADMISSION TICKETS ARE $8 how much will the tickets cost
Alexander Hamilton's taxes led to rebellion in
In the early 1800s, where did many poor mentally ill patients live? a. in utopian communities b. in apartment buildings c. on farms d. in prisons
You find a job that pays $11.25 per hour. You plan to work 40 hour week. what will your weekly gross be
What factors help unify europe's different ethnic groups today?
What do minutemen, loyalist, and patriots have in common
How does Jefferson describe the effect of slavery on the morals and behavior of white Virginians?
what is a shelter made of buffalo skins