kyliexoxo303 kyliexoxo303
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

a 24 ounce box of cornflakes costs 4.59 find the unit rate to the nearest cent per ounce

Respuesta :

davissolange88 davissolange88
  • 17-11-2017
I think the answer is $3.06 per ounce because if you do 0.19125 x 16 you get $3.06 
Answer Link
ssstttteeefff ssstttteeefff
  • 17-11-2017
I think it is $3.06 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Please help ASAP!!!!!!
please help me!!!1. Lightning is seen 3 seconds before a thunder. How far away has the thundertaken place? Take velocity of the sound = 340 m/s.2. Ultrasonic wa
Mr and Mrs Jones have always been faithful___each other.​
write extensively on logic gate. very long statement. pls oo am begging
It is possible to derive the age of the universe given the value of the Hubble constant and the distance to a galaxy, again with the assumption that the value o
please answer this 2 questions fast step by step ❤️​
What challenges did Columbus face as he was planning to sail?​
Jimmy is a talented musician and has won a number of awards. Still he practices daily for two hours trying to reach his highest potential. Jimmy is motivated by
Calculate Tax Rate in Decimal Form (6 decimal places) City: Reese Total Assessed Value: $48,000,000 Budget required: $895,000
3 : 93 = 1 : ? fill in the blank spot for the equivalent ratios