ahmaryia12 ahmaryia12
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy costs $2.10 how much would four pieces cost?

Respuesta :

izzybeex2
izzybeex2 izzybeex2
  • 17-11-2017
$3 

Hope this helps. 

Each Piece costs .07 cents. Found this out by dividing 2.10 by 3. Then add .07 to 2.10 :) 
Answer Link
Joshuaking13 Joshuaking13
  • 17-11-2017
2.8 is your answer because if you divide 2.10 by 3 you get 0.7, then all you have to do is multiply 0.7 times 4

Answer Link

Otras preguntas

The tortoise and the hare are in a road race to defend the honor of their breed. the tortoise crawls the entire 1000. m distance at a speed of 0.2000 m/s while
Find the the slope of the line passing through points 2,2 and -1,0
Slide/Quote #2: "A leader is best when people barely know he exists; when his work is done, his aim fulfilled, they will say: we did it ourselves."- Laozi What
Nikki had a $50 gift card for her favorite store. She used the gift card to buy 4 DVDs and still had money available on the card after the purchase. If the DVDs
Number eight please
How much water is needed to completely fill a mini-aquarium measuring 20 cm x 35 cm x 50 cm?
FYI I thank to everyone and give brainliest!!!!!!!!!
who has the power to print and make coin money
what are the nicknames for the first generation computers
please help with this