yoyo17 yoyo17
  • 16-11-2015
  • Mathematics
contestada

A box of chalk and 2 staplers cost $10. Three boxes of chalk and 2 staplers cost $18. Find the total cost of 1 box of chalk and 1 stapler.

Respuesta :

gianna4life
gianna4life gianna4life
  • 16-11-2015
Well if you take away 1/2 of the stapler ( which s 1 stapler left ) and you stil have 1 box of chalk, it should be $5....
Answer Link

Otras preguntas

The positions available in the health and wellness industry __________. A. are only relevant for extroverted people B. can meet the career needs of many differe
what is the average of 110 + 118 + 113 + 99
Which ordered pair is on the graph of the equation 4x+3y=13 A. (4,-1) B. (1,6) C. (0,-3) D. (1,-3)
Laura has many online accounts discuss the privacy concerns associated with individuals use of the Internet
Cuantas caras tiene un cubo
Which statement best describes the population distribution of Russia? A. in the Northeastern part of Russia B. Most people have settled in the Southwestern par
list the seven basic internal components found in a computer tower
From the cross Aa × Aa, the probability of producing a homozygous dominant offspring is
Why did Ming leaders encourage authors to write about events from Chinese history?
What is another way to write 9x200?