Jeylina Jeylina
  • 16-11-2015
  • Mathematics
contestada

36 oz of flour costs $4.32. What is the cost per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2015
cost per ounce is the ratio of $ to each ounce

$4.32/36 oz

$0.12 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

The density of a fish tank is 0.4fish over feet cubed. There are 12 fish in the tank. What is the volume of the tank?
El____________de la competencia fue el equipo de Brasil. campeón copa entrenador campamento
How did European explorers influence the formation of America
ydx-4(x+y^6)dy=0 How can I solve?
Why did colonists object the sugar act
Why did the vampire sleepwalk in his pajamas?
Mike did not pass the driving test, and it was incredibly easy. Which revision corrects the faulty coordination in the sentence?
LOTS OF POINTS PLEASE HELP Which are ways that a PSA creator can share a viewpoint? Check all that apply. -choosing a font that is easy to read -highlighting a
"after 12 hours without eating, seth is very hungry. it is likely that seth's blood glucose level is _______________ and his blood insulin level is ____________
Model the data using an exponential function f(x) = Abx. HINT [See Example 1.] x 0 1 2 f(x) 5 4 3.2