Seudónimo Seudónimo
  • 17-11-2015
  • Mathematics
contestada

four students spent $9.40 on school lunch. at this rate predict the amount 10 students would spend on the same school lunch.

Respuesta :

Meap
Meap Meap
  • 17-11-2015
9.40/4=2.35
2.35*10=23.5

Answer Link

Otras preguntas

how much did the Louisiana purchase cost the united states?
What is the function of ATP?
Which theory was first purposes by Albert Einstein
Which of the following are feelings, as defined in the text? (Points : 1) Emotions only Emotions and attitudes Emotions, attitudes, and values Emotions and valu
o keep heating costs down for a structure, architects want the ratio of surface area to volume as small as possible. An expression for the ratio of the surface
what is 9-6n-(-5n)-(-8)
please help i put in more points! u dont need to show work and i just need it to be right please!
What is the constitution of the united states of america?
Which statement is true of Christianity in the Byzantine Empire under Justinian's rule?
C added to 45 as a algebraic expression