Olivia0
Olivia0 Olivia0
  • 18-12-2017
  • Mathematics
contestada

the price of 3.4 pounds of apples at $.60 per pound is how much money?

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 18-12-2017
Hey there Olivia0,

The price of 3.4 pounds of apples is $0.60 per pound. How much is the total?

Answer:

1 pound = $0.60
3.4 pounds = $0.60 x 3.4
                   = $2.04

Hope this helps :D

~Top♥
Answer Link

Otras preguntas

How do you write 224.41 in expanded form?
What is the process called when melted butter solidifies?
What is one benefit of studying biology? learning how to cure any disease being able to explain how computers work being able to make more informed health decis
Our product is equal to 3+3+3. What factors are we?
a red string of holiday lights blinks once every 3 seconds while a string of blue lights blinks once every 4 seconds. how many times will both sets of lights bl
In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies, romantic love is considered a form
what is the correct way to say "i want chicken" in spanish
One way Diocletian brought short-term order to Rome involved
how do you do -2(t + 4)
Which of the following people is most likely to have the highest self-esteem