cintia192007p16rxj cintia192007p16rxj
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

the cost of apples at foodtown is 3 for 69 cents, how many apples can I purchase for $30?

Respuesta :

silatheboss59oy5i7y silatheboss59oy5i7y
  • 19-12-2017
the answer would be 690 applesss
Answer Link

Otras preguntas

A vendor buys milk at a certain price, adds water and sells the adulterated milk at the same rate as he bought it for. He makes a 30% profit. What is the percen
graph the equation by plotting 3 points 2y=3x+11
Write the equations for the preparation of n-butane from a) n-butyl bromide b) sec-butyl bromide c) ethyl chloride
Matrix A has dimensions 3 x 2. Matrix B has dimensions 3 x 2. A x B will have dimensions 3 x 2. TRUE or FALSE
an archer stands 40.0m from the target. if the arrow is shot horizontally with a velocity of 90.0 m/s, how far above the bull's eye must she aim to compensate f
a work of art is considered prehistoric of it is:a. more than 5,000 years oldb. from a culture that already possessed written languagec. found in a caved. not k
To grow, a malignant tumor needs ________________ and _______________.
What is the percent composition of sulfur in H 2 SO 4 ? A. 2.1% B. 65.2% C. 32.7% D. 98.1%
What is the purpose of satire A) to demonstrate the difference between writing and truth B) to entertain readers so that they are receptive to difficult lesson
What is equal to 5- 1 3/10?