hollywoodhannah426 hollywoodhannah426
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

5 pounds of apples cost $8.20. How much is it for 1 pound?

$1.76
$2.44
$1.64
$1.56

Respuesta :

BilliamMate BilliamMate
  • 19-12-2017
It is C, or $1.64

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Who proposed the idea of uniformitarianism first? A. Charles Lyell B. James Hutton C. Jean Baptiste Lamarck D. Charles Darwin
True or False? An elements reactivity id determined by the number of protons found in an atom of the element? PLEASE HELP ME
8/15 divided by 1/3 reduce your answer
twenty-four percent of the 25 swim team members are new on the team. how many members are new?
interesting facts about symbiosis?
what dose a short caustic laugh mean?
tonya runs 8 kilometers in 60 minutes. at this rate, how long would it take her to run 2 kilometers?
Two immediate results of the fall of Rome were
The idea of "natural rights" means that
What Is the value of n? -2/3n= 12