apexlearner3851 apexlearner3851
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, Rita spent $13.4513.45 on 55 pounds of cheese. How much would it cost to buy 22 pounds of cheese?

Respuesta :

darianavelasque1 darianavelasque1
  • 20-12-2017
Basically what you have to do is Divide 13,4513.45 by 55 to give you the cist of each pond then you multiply that by 22 which is $54850.95
Answer Link

Otras preguntas

Explain Which European Motive Behind Imperialism I Africa Was The Most Powerful
on a number line point k is to the left of point h and to the right of point r point t is between points r and k order from least to greastest
What is another word for the central character of a short story? A. antagonist B. protagonist C. stock D. dynamic
What are the main rivers of puerto rico
314.16 rounded to the nearest tenth
At the national level most judges are elected to office. Please select the best answer from the choices provided T F
Who is considered the primary author of the Declaration of Independence.
The BLANK excrete(s) excess salts and water. Sweet glands Adrenal glands Small intestine
Woodchucks are classified in the same family as squirrels,but in a different family than mice.Do woodchuck have more in common with squirrels or mice ? Explain
Use the terms strait and circumnavigate to write a sentence about overseas exploration.